Restoranlar için En İyi Dijital Menü

Restoranlar için En İyi Dijital Menü

Nerede yemek yiyeceğinize karar verirken iki şeyin kararınızı değiştirmesi muhtemeldir: menü ve yorumlar. Genel olarak konuşursak, menü mükemmel değilse, bir menünün gerçekten ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak yorumları okumakla uğraşmazsınız ve biz sadece üzerindeki yiyeceklerden bahsetmiyoruz.

Tasarım, özellikle yemek yediğimiz yer söz konusu olduğunda, tüketici alışkanlıklarında büyük bir rol oynar ve dünyanın yemek için bile çevrimiçi bir alışverişe geçmesi, tasarımın ve işlevselliğin pencereden dışarı çıktığı anlamına gelmez.

Bir restoran menüsü uygulaması oluştururken tasarım önemli midir?

Bir kullanıcının bakış açısından, dijital menünüzü olabilecek en iyi hale getirmek için elinizden gelen her şeyi yapıyor olmalısınız. Hepimiz bir restoranda yemek yemek için oturduğumuz ve bize verilen menünün ya çok büyük ve hantal olduğu ya da o kadar küçük olduğu durumlarla karşılaşmışızdır, okumak için yüzünüzden 2 cm uzakta tutmanız gerekir. .


Dijital menülerin fiziksel olarak insanların elinde olmaması, aynı hatanın olmayacağı anlamına gelmez. Menü baskısını okumak için telefonlarını döndürmeleri ve ekranı yakınlaştırmaları gerektiğinde kullanıcılar için inanılmaz derecede sinir bozucu, ancak aynı zamanda sadece şebekeye ulaşmak için sonsuza dek gibi görünen bir şey için kaydırmak zorunda kaldıklarında da rahatsız edici. Hepsinden kötüsü, dijital menüleri yoksa, bir işletme için son derece zararlı olabilir.


Tüm bunlar, önce bir menüye sahip olmanın, ikinci olarak da işlevsel ve kullanıcı dostu olduğundan emin olmanın önemini vurgulayarak müşterileri diğer yöne itebilecek şeylerdir. Bunu akılda tutarak, restoranlar için en iyi dijital menülerden bazılarını nasıl bulabileceğinizi keşfedelim.